ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5453179
*
nr 545 3179
Spegel
Art Déco-stil, höjd: 179
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2008
kl 16:21:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 16:59:20
1
900 kr
5/10 13:45:56
2
750 kr
6/10 11:44:29
3
950 kr
6/10 12:33:23
4
1.100 kr
6/10 12:45:08
3
1.200 kr
6/10 13:55:21
5
2.400 kr
6/10 13:56:03
6
2.000 kr
6/10 13:56:38
6
2.200 kr
6/10 13:57:02
6
2.500 kr
6/10 15:05:13
5
Vinnande bud
6/10 15:08:11
6
3.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco-stil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 545 3179
Spegel
Art Déco-stil, höjd: 179
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 16:59:20 | 1 | 900 kr |
5/10 13:45:56 | 2 | 750 kr |
6/10 11:44:29 | 3 | 950 kr |
6/10 12:33:23 | 4 | 1.100 kr |
6/10 12:45:08 | 3 | 1.200 kr |
6/10 13:55:21 | 5 | 2.400 kr |
6/10 13:56:03 | 6 | 2.000 kr |
6/10 13:56:38 | 6 | 2.200 kr |
6/10 13:57:02 | 6 | 2.500 kr |
6/10 15:05:13 | 5 | Vinnande bud |
6/10 15:08:11 | 6 | 3.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco-stil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45